Gdzie jeździ się najwięcej? Przebiegi aut w Europie

W obecnych czasach modne dla polaków stało się sprowadzanie samochodów z zagranicy. Możliwość znalezienia auta jest bardziej urozmaicona niż w Polsce. Coraz częściej jednak nie zwracamy uwagi  na zły stan techniczny pojazdu czy nieaktualne przebiegi liczników. 

Ile samochodów jeździ po Europie? 

Statystykami dotyczącymi wieku i ilości poruszających się pojazdów zajmuję się  Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów. Bazując na tych dwóch źródłach, można wyciągnąć ciekawe wnioski na temat pojazdów, które poruszają się po europejskich drogach. Według najnowszego raportu w przeliczeniu na 1000 mieszkańców w całej Unii Europejskiej, liczba samochodów 569 pojazdów, które poruszają się po drogach, co przyczyniło się na ogólną liczbę samochodów zarejestrowanych 243 pojazdy. W Polsce ogólna liczba samochodów wyniosła 24,4 miliona, co cechowało ją w czołówce krajów pod względem liczby użytkowanych samochodów osobowych. Oznacza, to że rynek motoryzacyjny w naszym kraju jest bardzo dobrze rozwinięty i większość z nas posiada samochód osobowy.

Przebieg samochodu.

Polska na tle innych państw w kwestii przebiegu znacznie wzrasta.

 W Unii Europejskiej średni przebieg na przestrzeni lat zmniejszył się o 11 procent. 

Coraz mniej mieszkańców danego miasta korzysta z usług komunikacji publicznej. Zatem wiele obywateli Polski wybiera indywidualny transport, a to prowadzi również do stopniowego wzrostu średniego rocznego przebieg aut. 

Przebieg a OC

Liczne aktywności przejazdowe kierowców nie wpłyną korzystnie na cenę ubezpieczenia pojazdu. Im większy przebieg, tym więcej będziemy musieli zapłacić w towarzystwie ubezpieczeniowym. 

Kierowca, który pokonuje spore ilości kilometrowe narażony jest na więcej kolizji, wypadków, różnorakich wpadek drogowych, co może skutkować stratą materialną samochodu.

Jeżeli będziemy chcieli wybrać najkorzystniejsze OC, pomoże nam w tym kalkulator internetowy, porównujący idealne oferty pod rodzaj i aspekty techniczne i techniczne naszego pojazdu. 

Kupując OC będziemy musieli opowiedzieć o przyszłości zamierzonych wyjazdów czy  częstotliwości jazdy. 

Podobne Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *